Pijany kierowca z 4 promilami zatrzymany dzięki obywatelskiej interwencji w Opolu Lubelskim

31-letni mieszkaniec Opola Lubelskiego został zatrzymany przez policję po tym, jak świadkowie zauważyli, że prowadzi samochód pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 22:00. Świadkowie, funkcjonariusz Służby Więziennej i strażak OSP,zauważyli Volkswagena jadącego slalomem po centrum miasta. Kiedy kierowca zatrzymał się naprzeciwko komendy policji, świadkowie natychmiast zareagowali, zabierając mu kluczyki i powiadamiając funkcjonariuszy.

Badanie alkomatem potwierdziło, że 31-latek był w stanie skrajnego upojenia alkoholowego. Dodatkowo okazało się, że nie posiada on prawa jazdy. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje o reagowanie na podobne sytuacje. Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie na drogach i często są sprawcami tragicznych wypadków. Każda informacja przekazana policji, nawet anonimowo, może przyczynić się do wyeliminowania pijanych kierowców z ruchu i zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.