Groźna Kolizja w Hrebennem: Kierowca BMW Uderza w Tył Ciężarówki

Dziś nad ranem w miejscowości Hrebenne doszło do groźnie wyglądającej kolizji. 26-letni kierowca BMW, obywatel Ukrainy, na prostym odcinku drogi uderzył w tył ciężarówki oczekującej w kolejce do przejścia granicznego z Ukrainą.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna prawdopodobnie zasnął za kierownicą, co było bezpośrednią przyczyną zdarzenia. Na szczęście kierujący wyszedł z wypadku bez obrażeń, mimo poważnych uszkodzeń pojazdu.

W godzinach porannych dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Hrebennem. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, zastali poważnie uszkodzone BMW oraz jego kierowcę. 26-latek, obywatel Ukrainy, na prostym odcinku drogi uderzył w zaparkowaną ciężarówkę, która czekała w kolejce do przejścia granicznego.

Po przeprowadzeniu badania alkomatem okazało się, że kierowca BMW był trzeźwy. Zasnął podczas jazdy, co było przyczyną wypadku. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i pamięć o tym, jak niebezpieczne może być prowadzenie pojazdu w stanie zmęczenia. Jazda po nieprzespanej nocy może mieć podobne skutki jak prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Zmęczenie wpływa na percepcję, koncentrację i czas reakcji kierowcy, co może prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Bezpieczeństwo na Drodze

Kierowcy powinni dbać o odpowiednią ilość snu przed wyruszeniem w trasę. Jazda w stanie skrajnego zmęczenia może prowadzić do halucynacji wzrokowych i słuchowych, co znacznie zwiększa ryzyko wypadku. Po nocnej zmianie w pracy lub imprezie lepiej skorzystać z dostępnych środków transportu, takich jak taksówki czy komunikacja miejska, a podróż samochodem odłożyć na później, gdy będzie się w pełni wypoczętym.

 

Dzisiejsza kolizja w Hrebennem na szczęście nie zakończyła się tragicznie, jednak przypomina o konieczności odpowiedzialnego podejścia do prowadzenia pojazdów. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo i innych uczestników ruchu drogowego, pamiętając o podstawowych zasadach dotyczących wypoczynku i koncentracji za kierownicą.

(SR)

Foto:Policja

Groźna Kolizja w Hrebennem: Kierowca BMW Uderza w Tył Ciężarówki