22-letni Motocyklista z 6700 zł Mandatu i 70 Punktów Karnych za Szereg Wykroczeń w Lubartowie

W piątek wieczorem na ulicach Lubartowa miało miejsce szereg niebezpiecznych wykroczeń drogowych, których sprawcą był 22-letni motocyklista.

Młody kierowca, wyprzedzając na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych oraz ignorując oznakowanie drogowe, został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego lubartowskiej komendy. Konsekwencją jego brawurowej jazdy było nałożenie mandatu w wysokości 6700 złotych oraz przyznanie 70 punktów karnych.

Niebezpieczne Manewry na Ulicy Lubelskiej

Do zatrzymania doszło na ulicy Lubelskiej w Lubartowie, gdzie 22-latek bezpośrednio przed przejściem dla pieszych wyprzedził policyjny motocykl. Tego rodzaju zachowanie, stwarzające bezpośrednie zagrożenie dla pieszych, nie mogło pozostać bez reakcji policjantów. Motocyklista został zatrzymany do kontroli drogowej, podczas której ujawniono szereg wcześniejszych wykroczeń.

Monitorowanie i Wykroczenia

Po zatrzymaniu, funkcjonariusze zaprowadzili motocyklistę na komendę, gdzie przy pomocy monitoringu miejskiego przedstawiono mu pozostałe wykroczenia. Kilka minut przed zatrzymaniem, mężczyzna wyprzedzał inne pojazdy na dwóch skrzyżowaniach oraz bezpośrednio przed innym oznakowanym przejściem dla pieszych. Ponadto, nie stosował się do znaku podwójnej ciągłej linii i omijał pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Łącznie za te wszystkie przewinienia nałożono na niego 70 punktów karnych oraz mandat w wysokości 6700 złotych.

Policjanci podkreślają, że nie wymiar kary jest najważniejszy, lecz zagrożenie, jakie stwarzał motocyklista. Jego brawurowa jazda mogła doprowadzić do tragicznych wypadków, zagrażając życiu i zdrowiu innych uczestników ruchu drogowego. To, co miało miejsce na ulicach Lubartowa, jest przestrogą dla innych kierowców.

Apel o Ostrożność

Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego to nie tylko kwestia uniknięcia mandatu, ale przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu. Każde wykroczenie może mieć poważne konsekwencje, dlatego tak ważne jest, aby poruszać się zgodnie z przepisami.

Incydent z 22-letnim motocyklistą w Lubartowie jest kolejnym dowodem na to, jak ważne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Młody kierowca, lekceważąc przepisy, naraził na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również innych użytkowników drogi. Policja stanowczo reaguje na takie przypadki, aby zapobiec potencjalnym tragediom. Kierowcy, pamiętajcie o odpowiedzialności i ostrożności na drodze – wasze zachowanie ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

(SR)

22-letni Motocyklista z 6700 zł Mandatu i 70 Punktów Karnych za Szereg Wykroczeń w Lubartowie
Foto:Policja
22-letni Motocyklista z 6700 zł Mandatu i 70 Punktów Karnych za Szereg Wykroczeń w Lubartowie
Foto:Policja