Groźny Wypadek w Jelnicy: 22-latek Zasnął za Kierownicą i Zderzył się Czołowo z VW

Dzisiaj po godzinie 7.00 na drodze wojewódzkiej 806 w miejscowości Jelnica doszło do poważnego wypadku. 22-letni kierowca Hyundai-a zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka Volkswagenem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że młody mężczyzna zasnął za kierownicą. W chwili zdarzenia był trzeźwy, jednak nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Szczegóły Wypadku

Do zdarzenia doszło na łuku drogi, gdy 22-latek, jadąc w kierunku Międzyrzeca Podlaskiego, zjechał na przeciwległy pas ruchu. Jego Hyundai zderzył się czołowo z Volkswagenem, którym kierował 70-letni mężczyzna. Obaj kierowcy byli trzeźwi, co potwierdziły przeprowadzone przez policjantów badania.

Podczas rozmowy z funkcjonariuszami, 22-latek przyznał, że prawdopodobnie zasnął za kierownicą. Mężczyzna doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala.

Brak Uprawnień

W trakcie dochodzenia policjanci ustalili, że młody kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Jest to poważne naruszenie przepisów ruchu drogowego, które mogło przyczynić się do tego niebezpiecznego incydentu.

Apel Policji

Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozwagi i bezpieczeństwa na drodze. Pamiętajmy, aby za kierownicę wsiadać zawsze trzeźwym i wypoczętym. Senność i zmęczenie są częstymi przyczynami wypadków, które mogą mieć tragiczne skutki.

(RW)

Foto:Policja