Policjantem przez całą dobę: Bialski kryminalny zatrzymuje poszukiwanego 34-latka

Wczoraj bialski kryminalny pokazał, że policjantem jest się przez całą dobę.

Funkcjonariusz, już po zakończeniu swojej służby, uzyskał informację o miejscu pobytu poszukiwanego 34-latka, który miał odbyć karę pozbawienia wolności. Bez wahania powrócił do komendy i wspólnie z patrolem ruszył pod wskazany adres.

Skuteczna interwencja po godzinach

Informacje zdobyte przez policjanta okazały się prawdziwe. 34-latek został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie miasta. Podczas przeszukania ujawniono przy nim susz roślinny. Wstępne badania wykazały, że była to marihuana. Dodatkowo, narkotyki znaleziono również w miejscu zamieszkania zatrzymanego. Wszystkie nielegalne środki zostały zabezpieczone, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Próba przekupstwa i dodatkowe zarzuty

34-latek próbował uniknąć odpowiedzialności, oferując policjantowi korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od podjęcia czynności służbowych. Podejrzany będzie musiał stawić czoła zarzutom nie tylko za posiadanie narkotyków, ale także za próbę przekupstwa, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Paserstwo i kradzież

To nie koniec problemów zatrzymanego. Mężczyzna odpowiadać będzie również za paserstwo samochodu oraz kradzież przedmiotów znajdujących się w nim. Do tych zdarzeń doszło między wrześniem ubiegłego roku a kwietniem br. Łączna wartość strat została oszacowana na 10 tys. zł.

Kary i dalsze losy

34-latek spędzi w zakładzie karnym najbliższy rok m.in. za groźby karalne oraz spowodowanie uszczerbku na zdrowiu. O jego dalszym losie zadecyduje sąd, a za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.