Długotrwałe znęcanie się nad rodziną zakończone aresztowaniem mężczyzny

Tomaszów Lubelski, 23 czerwca 2024 r. – Policjanci z Tomaszowa Lubelskiego zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który przez kilka lat znęcał się nad żoną, teściową i dziećmi.

Mężczyzna wszczynał awantury, wyzywał, poniżał, a nawet bił swoją żonę. Groził jej również pozbawieniem życia.

Agresja domowa trwała od lat

Do zatrzymania 42-latka doszło po interwencji domowej, podczas której mężczyzna wszczął awanturę i zakłócał spokój nocny swojej rodziny. Pokrzywdzona rodzina zdecydowała się w końcu opowiedzieć o wszystkim policjantom i złożyć zeznania.

Okazało się, że 42-latek od kilku lat znęcał się nad żoną, teściową i dziećmi. Zarówno trzeźwy, jak i pod wpływem alkoholu wszczynał z nimi kłótnie, wyzywał, poniżał, a nawet bił swoją żonę. Cała rodzina była zastraszana, dlatego milczała w obawie przed agresorem.

Zarzuty i areszt

Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie 42-latkowi zarzutu znęcania się. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nie bądź obojętny na przemoc!

Przemoc w rodzinie to poważne przestępstwo, które może mieć tragiczne skutki. Jeśli jesteś świadkiem lub ofiarą przemocy w rodzinie, nie wahaj się reagować. Zadzwoń pod numer 112 lub zgłoś się na najbliższy komisariat policji. Pamiętaj, że Twoja interwencja może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Dodatkowe informacje: