Mieszkaniec Puław aresztowany za znęcanie się nad rodzicami i groźby karalne

37-letni mieszkaniec Puław trafił na trzy miesiące do aresztu po tym, jak puławski sąd przychylił się do wniosku policji.

Mężczyzna jest podejrzany o długotrwałe znęcanie się nad rodzicami, grożenie zabójstwem znajomej oraz kradzież pieniędzy z konta matki.

Ofiarą przemocy domowej była matka podejrzanego, która powiadomiła policję o zachowaniu syna. Zeznania świadków potwierdziły jej relację. Funkcjonariusze zatrzymali 37-latka, a śledztwo wykazało, że mężczyzna znęcał się nad rodzicami psychicznie i fizycznie przez wiele miesięcy. Pod wpływem alkoholu wyzywał, poniżał, szarpał i bił rodziców.W związku z tym policja wdrożyła procedurę “Niebieskie Karty”.

Oprócz przemocy domowej, mężczyzna groził także pozbawieniem życia swojej znajomej, zapowiadając, że po tym odbierze sobie życie. Dodatkowo, 37-latek ukradł kartę płatniczą matki i dwukrotnie wypłacił z jej konta pieniądze.

Mężczyzna usłyszał łącznie pięć zarzutów, za które grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.