Wielkie Wydarzenie w Lublinie! Świadkowie Jehowy Zapraszają na Trzydniowy Kongres Dobrej Nowiny w Lublinie

W świecie, gdzie dominują negatywne wiadomości w mediach społecznościowych, telewizji i radiu, nadchodzi wyjątkowe wydarzenie, które skupi się wyłącznie na pozytywnych informacjach.

W dniach 28-30 czerwca 2024 roku, na Stadionie Arena w Lublinie, odbędzie się kongres Świadków Jehowy pod hasłem „Głośmy dobrą nowinę!”.

To otwarte dla wszystkich, trzydniowe wydarzenie przyciągnie do Lublina kilka tysięcy uczestników z całego regionu, co z pewnością wpłynie korzystnie na lokalną gospodarkę.

Kongres „Głośmy dobrą nowinę!”

Organizatorem kongresu jest jedna z największych międzynarodowych społeczności religijnych – Świadkowie Jehowy.

Robert Warda, rzecznik Świadków Jehowy w regionie lubelskim, wyraził ogromne zadowolenie z możliwości ponownego zorganizowania wydarzenia na Stadionie Arena Lublin.

„Bardzo się cieszymy, że na Stadionie Arena Lublin ponownie będziemy mogli w komfortowych warunkach korzystać z kongresu” – powiedział Warda. „Te coroczne wydarzenia, również tegoroczny kongres, to dla nas jedne z najbardziej wyczekiwanych w roku. Trzydniowy program będzie szczególny dla mieszkańców Lubelszczyzny – obecni będą mogli wysłuchać wielu pozytywnych myśli z Biblii”.

Program Kongresu

Kongres „Głośmy dobrą nowinę!” oferuje bogaty program, w którym znajdą się oparte na Biblii materiały wideo, wykłady oraz wywiady. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się:

  • Dlaczego wszyscy potrzebujemy dobrej nowiny i kto może ją zapewnić?
  • Czym jest dobra nowina, czy możemy jej ufać i czy może nam ona pomóc już teraz?
  • Dlaczego nie musimy się bać złych wiadomości?

W piątek i sobotę przed południem uwagę uczestników przyciągnie premiera dwóch części pierwszego odcinka serii filmowej o życiu i służbie Jezusa.

Chrzest nowych współwyznawców

Jednym z najważniejszych punktów programu będzie chrzest nowych Świadków Jehowy z Lublina i okolic, który odbędzie się w sobotę. To emocjonujące wydarzenie jest zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem  dla uczestników kongresu,oraz lokalnej społeczności.

Kampania Zaproszeń

Przed każdym kongresem, miejscowe zbory Świadków Jehowy przeprowadzą kampanię zaproszeniową, mającą na celu zachęcenie mieszkańców miasta i regionu do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Korzyści dla Miasta

Lubelski kongres jest jednym z 32, jakie tego lata zorganizowano w Polsce. Szacuje się, że uczestniczyć w nich będzie około 125 tysięcy osób. To doskonała okazja dla lokalnych przedsiębiorców – sklepów, hoteli i restauracji – aby skorzystać na zwiększonym ruchu turystycznym.

Ogólnoświatowy Zasięg

W ubiegłym roku, podobne trzydniowe wydarzenia na całym świecie przyciągnęły blisko 13 milionów ludzi! To pokazuje, jak wielki zasięg mają kongresy Świadków Jehowy i jak dużym zainteresowaniem cieszą się na całym globie.

Bezpłatny Wstęp

Warto podkreślić, że kongresy Świadków Jehowy są otwarte dla publiczności, wstęp na nie jest wolny i nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy. To wyjątkowa okazja, by uczestniczyć w inspirującym wydarzeniu bez żadnych kosztów.

Informacje Praktyczne

Szczegółowe informacje dotyczące lokalizacji i godzin kongresu można znaleźć na oficjalnej stronie Świadków Jehowy: JW.ORG.

Zapraszamy serdecznie do udziału w kongresie „Głośmy dobrą nowinę!” w Lublinie. To wydarzenie, które z pewnością przyniesie wiele radości, pokrzepienia i inspiracji wszystkim uczestnikom.

Trzydniowy Program Pełen Dobrych Wiadomości: Wielkie Wydarzenie w Lublinie!
Foto:Dzięki Uprzejmości Świadków Jehowy. JW.ORG

W 239 krajach świata jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 118 tys. zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 r., a obecnie po            130 latach są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą ponad 116 tys. wyznawców.

Dowiedz się więcej:

Zobacz zwiastun kongresu w 2024 roku – wideo.
Jak wyglądają kongresy Świadków Jehowy? – wideo.
Posłuchaj piosenki przewodniej na kongres 2024 – słuchaj.
Zobacz zwiastun pierwszego odcinka serialu „Dobra nowina według Jezusa” – wideo.