Wypadek autobusu wycieczkowego w Rudniku Szlacheckim

Dziś około godziny 9 rano doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem autobusu wycieczkowego w miejscowości Rudnik Szlachecki na drodze wojewódzkiej 842. Autobusem podróżowało 23 dzieci w wieku od 9 do 18 lat oraz troje opiekunów.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 60-letni kierowca autobusu marki Solbus, chcąc uniknąć zderzenia z poprzedzającym go pojazdem, który nagle skręcił w lewo, zjechał do rowu. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji kierowcy, udało się uniknąć poważniejszych konsekwencji.

Na miejsce zdarzenia natychmiast przybyło kilkanaście jednostek policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego.Ratownicy udzielili pomocy medycznej wszystkim uczestnikom wycieczki. Na szczęście, nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń i nie wymagał hospitalizacji.

Kierowca autobusu był trzeźwy. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych.

Na czas zorganizowania zastępczego autokaru, dzieci zostały przewiezione przez strażaków do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kraśniku. Organizator wycieczki podjął decyzję o jej zakończeniu i powrocie dzieci do domu.

Wypadek autobusu wycieczkowego w Rudniku Szlacheckim
Foto:Policja
Wypadek autobusu wycieczkowego w Rudniku Szlacheckim
Foto:Policja