Pijany kierowca audi zatrzymany po dramatycznym pościgu

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 43-letni mieszkaniec Lublina, który spowodował kolizję z samochodem policjantki, a następnie próbował uciekać, stwarzając ogromne zagrożenie na drodze.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszki oraz pomocy innych kierowców, mężczyzna został zatrzymany. Nie posiadał prawa jazdy i teraz grozi mu do 3 lat więzienia, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

W niedzielę nad ranem, policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie, wracając ze służby, zwróciła uwagę na kierowcę audi, który miał problemy z utrzymaniem toru jazdy. Widząc to, natychmiast ruszyła za podejrzanym pojazdem. Mężczyzna prowadził auto w sposób agresywny, zmieniając pasy ruchu i jeżdżąc całą szerokością jezdni, nie zważając na innych uczestników ruchu drogowego. W pewnym momencie doszło do kolizji z samochodem policjantki.

Pościg i pomoc kierowców

Po kolizji kierowca audi kontynuował ucieczkę, stwarzając coraz większe zagrożenie na drodze. Pościg trwał kilka kilometrów, a w jego trakcie mężczyzna uszkodził także inne pojazdy. Widząc niebezpieczną sytuację, inni kierowcy próbowali pomóc w zatrzymaniu uciekiniera. Ostatecznie, dopiero pojawienie się oznakowanego radiowozu zakończyło szaleńczy rajd mężczyzny.

Po zatrzymaniu okazało się, że 43-letni mieszkaniec Lublina miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, podczas legitymowania wyszło na jaw, że nie posiadał prawa jazdy. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty związane z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz szeregiem wykroczeń, których się dopuścił.

Za swoje czyny, mężczyzna może teraz trafić do więzienia na okres do 3 lat. Dodatkowo grozi mu wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów. Ten incydent pokazuje, jak niebezpieczne mogą być skutki prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu oraz jak ważna jest szybka i zdecydowana reakcja służb oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o odpowiedzialne zachowanie na drodze oraz natychmiastowe zgłaszanie wszelkich podejrzanych sytuacji, które mogą zagrażać bezpieczeństwu innych.

Pijany kierowca audi zatrzymany po dramatycznym pościgu
Foto:Policja