Tragiczny Wypadek na S-12: Jedna Osoba Zginęła, Droga Zablokowana

Dziś rano doszło do poważnego wypadku na drodze ekspresowej S-12 w miejscowości Leśce w kierunku Lublina.

W zdarzeniu brały udział samochód osobowy oraz ciężarówka. Niestety, w wyniku tego tragicznego wypadku jedna osoba zginęła, a dwie zostały przewiezione do szpitala.

Około godziny 9:30 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lublinie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie S-12. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe, w tym policję, straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciężarówką najechał na tył poprzedzającego samochodu marki Audi, a następnie uderzył w bariery ochronne. Siła uderzenia była tak duża, że tir przewrócił się na bok. Niestety, kierowca ciężarówki zmarł na miejscu wskutek odniesionych obrażeń.

W wyniku tego wypadku droga ekspresowa S-12 w kierunku Lublina została całkowicie zablokowana. Policjanci kierują ruch na objazdy przez starą drogę krajową DK-17. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin, co spowoduje znaczne opóźnienia i korki.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie prowadzą śledztwo mające na celu wyjaśnienie dokładnych przyczyn i okoliczności wypadku. Wstępne analizy wskazują na możliwość niezachowania odpowiedniej odległości przez kierowcę ciężarówki, jednak pełne przyczyny zostaną ustalone po przeprowadzeniu szczegółowych badań.

W związku z zaistniałą sytuacją, policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności i przestrzeganie wyznaczonych objazdów. Służby pracują intensywnie, aby jak najszybciej przywrócić normalny ruch na drodze ekspresowej S-12.

To tragiczne wydarzenie pokazuje, jak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, zwłaszcza w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Policja i inne służby ratunkowe dokładają wszelkich starań, aby wyjaśnić okoliczności wypadku i zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości.

Foto:Policja