Policjanci Zatrzymali Dwóch Gruzinów za Kradzież i Włamanie

Wczoraj popołudniu doszło do zuchwałej kradzieży na Miejscu Obsługi Podróżnych (MOP) w Markuszowie.

Dwóch obywateli Gruzji, w wieku 21 i 27 lat, okradło kobietę podróżującą Mercedesem, stosując przemyślaną i zorganizowaną metodę. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, sprawcy przebili oponę w samochodzie kobiety, kiedy ta poszła zapłacić za paliwo. Gdy nie mogła kontynuować jazdy i zatrzymała się na trasie, wybili szybę w jej samochodzie i skradli torebkę z dokumentami, pieniędzmi oraz przedmiotami osobistymi.

Puławscy policjanci, wspierani przez kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji (KWP) w Lublinie, natychmiast podjęli działania zmierzające do zatrzymania sprawców. Intensywne działania funkcjonariuszy, w tym zabezpieczenie śladów i nagrań z monitoringów, pozwoliły na szybkie ustalenie tożsamości i miejsca pobytu podejrzanych. W efekcie, na terenie województwa łódzkiego zatrzymano obu mężczyzn. Policjanci znaleźli przy nich kilka telefonów komórkowych oraz noże.

Zatrzymani Gruzini trafili do policyjnego aresztu, gdzie przeprowadzono czynności procesowe z ich udziałem. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty związane z włamaniem i kradzieżą. Dodatkowo, śledczy ustalili, że podejrzani mają na sumieniu także inne przestępstwa dokonane w województwach pomorskim i wielkopolskim. Chodzi m.in. o kradzież kasetki z pieniędzmi oraz artykułów chemicznych i spożywczych.

Foto:Policja

Dzisiaj, na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował wobec 21- i 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia.

Dzisiejsze aresztowania to wynik intensywnej i skutecznej pracy policjantów kryminalnych z Puław, dochodzeniowców z Komendy Powiatowej Policji w Kurowie oraz funkcjonariuszy z KWP w Lublinie. Dzięki ich zaangażowaniu udało się nie tylko zatrzymać sprawców, ale także zapobiec dalszym przestępstwom, które mogli popełnić. Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drodze i zwracanie uwagi na podejrzane zachowania wokół nas, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.