Tragiczny Wypadek w Gminie Susiec: 79-letni Rowerzysta Zginął w Zderzeniu z Audi

Wczoraj wieczorem, tuż po godzinie 20:00, doszło do tragicznego wypadku drogowego na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Kunki w gminie Susiec.

Dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z rowerzystą. Na miejsce natychmiast skierowano patrole policyjne oraz służby ratunkowe.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 79-letni rowerzysta z gminy Susiec, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem marki Audi. 23-letnia kobieta, mieszkanka gminy Tomaszów Lubelski, poruszała się prawidłowo drogą z pierwszeństwem. W wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przez rowerzystę, doszło do zderzenia. Rowerzysta uderzył bezpośrednio w maskę, a następnie w szybę czołową Audi.

W wyniku zderzenia 79-letni rowerzysta doznał ciężkich obrażeń ciała. Pomimo natychmiastowej interwencji służb medycznych i przewiezienia mężczyzny do szpitala, jego życia nie udało się uratować. Mężczyzna zmarł w szpitalu z powodu odniesionych obrażeń.

Kierująca Audi, 23-latka, została przebadana na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu – wynik testu był negatywny, kobieta była trzeźwa. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, wykonali dokumentację fotograficzną i przesłuchali świadków zdarzenia.

Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności tego tragicznego wypadku. W ramach śledztwa będą analizowane wszystkie zebrane dowody, w tym nagrania z monitoringów, jeśli takie istnieją, oraz zeznania świadków. Celem śledztwa będzie dokładne ustalenie przyczyn wypadku i ewentualnych zaniedbań.

Foto:Policja