Groźny Wypadek na DW-747 w Kolonii Łaziska – Apel Policji o Ostrożność

Wczoraj popołudniu doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej 747 w miejscowości Kolonia Łaziska.

Kierująca Hondą CR-V kobieta, na skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z kierowanym przez 22-latka Audi. W wyniku uderzenia Audi przewróciło się na dach, a do szpitala trafił 44-letni pasażer Audi. Na szczęście kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Przebieg Zdarzenia

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 15:00. Dyżurny opolskiej jednostki został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, z którego wynikało, że jeden z pojazdów przewrócił się na dach. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy ustalili szczegóły zdarzenia.

50-letnia kobieta z gminy Opole Lubelskie kierująca Hondą CR-V wykonywała manewr skrętu w lewo w kierunku miejscowości Łaziska. Niestety, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu Audi 22-latkowi z gminy Lipsko, który jechał drogą prosto w kierunku Lipska. W wyniku zderzenia Audi wjechało do rowu i przewróciło się na dach.

Skutki Wypadku

W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafił 44-letni pasażer Audi. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierujący pojazdami byli trzeźwi, co potwierdziły badania przeprowadzone przez policjantów na miejscu zdarzenia.

Przyczyny Wypadku

Policjanci prowadzą postępowanie w celu ustalenia, dlaczego 50-letnia kierująca, skręcając w lewo na skrzyżowaniu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu na wprost Audi. Analiza okoliczności zdarzenia i zebrane dowody pozwolą na wyjaśnienie przyczyn tego wypadku.

Apel Policji

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozważną i ostrożną jazdę. Pamiętajmy, że nasze decyzje na drodze mają bezpośredni wpływ na życie i zdrowie nie tylko nasze, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Przestrzeganie przepisów i zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza na skrzyżowaniach, może zapobiec wielu groźnym wypadkom.

Groźny Wypadek na DW-747 w Kolonii Łaziska – Apel Policji o Ostrożność
Foto:Policja