W sobotnie popołudnie, około godziny 14:00, na pomoście nad jeziorem Piaseczno miało miejsce zdarzenie, które na kilka godzin zmobilizowało wszystkie lokalne służby ratunkowe. 69-letni mężczyzna pozostawił swoje ubrania i obuwie na brzegu, co wzbudziło ogromny niepokój jego rodziny. Zaniepokojona córka mężczyzny, po powrocie na pomost i braku śladu po ojcu, natychmiast zaalarmowała policję. W obawie, że jej ojciec mógł utonąć, szybko rozpoczęto szeroko zakrojone poszukiwania. Do akcji włączyli się policjanci, strażacy oraz specjalistyczna grupa nurkowa, którzy przeszukiwali zarówno ląd, jak i wodę. Po dwóch godzinach intensywnych działań mężczyzna został odnaleziony na drugim brzegu jeziora, cały i zdrowy. Okazało się, że postanowił popływać i nie poinformował o tym swojej rodziny. Apel o Rozsądek Zdarzenie to pokazuje, jak ważne jest odpowiedzialne zachowanie nad wodą. Mobilizacja służb ratunkowych generuje znaczne koszty oraz angażuje zasoby, które mogą być potrzebne w sytuacjach prawdziwego zagrożenia. W tym przypadku wystarczyło poinformować bliskich o swoich zamiarach, aby uniknąć niepotrzebnego alarmu. Policja apeluje do wszystkich wypoczywających nad wodą o rozwagę i przestrzeganie kilku prostych zasad: Informuj bliskich o swoich zamiarach – Zawsze mów, gdzie się wybierasz i na jak długo. Unikaj pozostawiania rzeczy bez nadzoru – Pozostawione ubrania i rzeczy osobiste mogą sugerować, że coś poszło nie tak. Dbaj o bezpieczeństwo – Pływaj w wyznaczonych miejscach i zawsze miej na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że odpowiedzialne zachowanie nad wodą może zapobiec niepotrzebnym akcjom ratunkowym i pozwolić służbom na skupienie się na rzeczywiście potrzebujących pomocy. Bezpieczeństwo nad wodą zależy od nas wszystkich. Dbajmy o nie wspólnie, aby każda chwila spędzona nad jeziorem była bezpieczna i przyjemna.

W sobotnie popołudnie, około godziny 14:00, na pomoście nad jeziorem Piaseczno miało miejsce zdarzenie, które na kilka godzin zmobilizowało wszystkie lokalne służby ratunkowe.

69-letni mężczyzna pozostawił swoje ubrania i obuwie na brzegu, co wzbudziło ogromny niepokój jego rodziny.

Zaniepokojona córka mężczyzny, po powrocie na pomost i braku śladu po ojcu, natychmiast zaalarmowała policję. W obawie, że jej ojciec mógł utonąć, szybko rozpoczęto szeroko zakrojone poszukiwania. Do akcji włączyli się policjanci, strażacy oraz specjalistyczna grupa nurkowa, którzy przeszukiwali zarówno ląd, jak i wodę.

Po dwóch godzinach intensywnych działań mężczyzna został odnaleziony na drugim brzegu jeziora, cały i zdrowy. Okazało się, że postanowił popływać i nie poinformował o tym swojej rodziny.

Apel o Rozsądek

Zdarzenie to pokazuje, jak ważne jest odpowiedzialne zachowanie nad wodą. Mobilizacja służb ratunkowych generuje znaczne koszty oraz angażuje zasoby, które mogą być potrzebne w sytuacjach prawdziwego zagrożenia. W tym przypadku wystarczyło poinformować bliskich o swoich zamiarach, aby uniknąć niepotrzebnego alarmu.

Policja apeluje do wszystkich wypoczywających nad wodą o rozwagę i przestrzeganie kilku prostych zasad:

  1. Informuj bliskich o swoich zamiarach – Zawsze mów, gdzie się wybierasz i na jak długo.
  2. Unikaj pozostawiania rzeczy bez nadzoru – Pozostawione ubrania i rzeczy osobiste mogą sugerować, że coś poszło nie tak.
  3. Dbaj o bezpieczeństwo – Pływaj w wyznaczonych miejscach i zawsze miej na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych.

Pamiętajmy, że odpowiedzialne zachowanie nad wodą może zapobiec niepotrzebnym akcjom ratunkowym i pozwolić służbom na skupienie się na rzeczywiście potrzebujących pomocy.

Bezpieczeństwo nad wodą zależy od nas wszystkich. Dbajmy o nie wspólnie, aby każda chwila spędzona nad jeziorem była bezpieczna i przyjemna.