22-latka zatrzymana za jazdę bez uprawnień – wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Wysoka grzywna i co najmniej półroczny zakaz kierowania pojazdami – to konsekwencje, z jakimi spotka się wkrótce 22-latka z powiatu radzyńskiego.

Kobieta, która nie miała uprawnień do kierowania pojazdami, została zatrzymana przez policjantów, gdy jechała Volkswagenem na egzamin na prawo jazdy.

W piątek przed godziną 14:00, policjanci z łukowskiej drogówki zauważyli kierującą Volkswagenem, która zachowywała się nerwowo i unikała wzroku mundurowych. Wzbudziło to podejrzenia funkcjonariuszy, którzy postanowili zatrzymać pojazd na ul. Radzyńskiej, aby sprawdzić powód takiego zachowania.

Szybko okazało się, dlaczego 22-latka chciała uniknąć kontroli. Kobieta nie miała uprawnień do kierowania pojazdami. Tłumaczyła, że ukończyła kurs nauki jazdy i właśnie jechała na egzamin na prawo jazdy, który miał się odbyć o godzinie 14:00.

Policjanci nie dopuścili kobiety do dalszej jazdy i poinformowali ją, że egzamin będzie musiała zdać w innym terminie. Wkrótce jej sprawa znajdzie swój finał w sądzie. 22-latce grozi wysoka grzywna oraz co najmniej półroczny zakaz kierowania pojazdami. Niestety, w okresie obowiązywania zakazu nie będzie mogła przystąpić do egzaminu na prawo jazdy.