Nestlé Wycofuje Partie Sosów WINIARY z Powodu Obecności Glutenu

Nestlé Polska S.A. poinformowało o natychmiastowym wycofaniu z obrotu oraz od konsumentów określonych partii trzech sosów marki WINIARY.

Decyzja ta została podjęta po wykryciu obecności glutenu w surowcu użytym do produkcji tych sosów. Działanie to ma na celu ochronę zdrowia osób z nietolerancją glutenu lub alergią na pszenicę, dla których spożycie tych produktów może wywołać poważne reakcje alergiczne.

Szczegóły dotyczące wycofywanych produktów:

 1. WINIARY Sos Boloński 500g
  • Nr partii: 240423B/1, data minimalnej trwałości: 04.2026
  • Nr partii: 240423C/1, data minimalnej trwałości: 04.2026
 2. WINIARY Sos pomidorowy do Spaghetti 500g
  • Nr partii: 240422A/1, data minimalnej trwałości: 04.2026
  • Nr partii: 240422B/1, data minimalnej trwałości: 04.2026
 3. WINIARY Sos amerykański BBQ z syropem z palonego cukru 348g
  • Nr partii: 240420A/1, data minimalnej trwałości: 04.2025
  • Nr partii: 240421A/1, data minimalnej trwałości: 04.2025

Reakcja Nestlé Polska S.A.

Firma Nestlé Polska S.A. natychmiast podjęła działania mające na celu wycofanie wyżej wymienionych partii produktów z obrotu. W swoim komunikacie skierowanym do konsumentów firma przeprasza za zaistniałą sytuację i prosi osoby, które zakupiły produkty z wycofanych partii, o kontakt z Serwisem Konsumenta w celu umówienia wymiany produktów lub uzyskania dodatkowych informacji.

 • Kontakt z Serwisem Konsumenta:
  • Tel.: 800 16 16 66
  • E-mail: cs@pl.nestle.com

Działania Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Państwowa Inspekcja Sanitarna współpracuje z Nestlé Polska S.A. w celu ustalenia źródła i zakresu niezgodności. Organy urzędowej kontroli podejmują niezbędne kroki, aby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości.

Zalecenia dla konsumentów

Konsumenci, zwłaszcza ci z nietolerancją glutenu lub alergią na pszenicę, powinni natychmiast zaprzestać spożywania produktów z wyżej wymienionych partii. Nestlé Polska S.A. apeluje do klientów o uważność i ostrożność, a także o zwrócenie lub wymianę zakupionych produktów.

Podsumowanie

Decyzja o wycofaniu produktów jest przykładem na to, jak poważne konsekwencje mogą mieć nawet niewielkie niezgodności w składzie surowców używanych do produkcji żywności. Nestlé Polska S.A. i Państwowa Inspekcja Sanitarna podejmują wszelkie kroki, aby zapewnić bezpieczeństwo konsumentów i minimalizować ryzyko wystąpienia podobnych incydentów w przyszłości.

Konsumenci mogą uzyskać więcej informacji oraz aktualizacje dotyczące sytuacji na stronie internetowej Nestlé: www.nestle.pl