Tragiczny wypadek w gminie Skierbieszów: Mężczyzna zginął przygnieciony przez kombajn

Wczoraj, kilka minut po godzinie 11:00, doszło do tragicznego wypadku w jednym z gospodarstw w gminie Skierbieszów.

55-letni mężczyzna zginął przygnieciony przez kombajn zbożowy, który niespodziewanie ruszył podczas prac remontowych.

Trzech mężczyzn, w tym 55-letni właściciel kombajnu, naprawiało maszynę w wiacie garażowej na prywatnej posesji.Próbowali uruchomić kombajn po zimowej przerwie. W momencie, gdy 55-latek usiadł za kierownicą, maszyna niespodziewanie ruszyła, przebijając tylną ścianę wiaty. Belka konstrukcyjna przygniotła mężczyznę do korpusu kombajnu.

Pomimo natychmiastowej pomocy udzielonej przez pozostałych mężczyzn i wezwania służb ratunkowych, życia 55-latka nie udało się uratować. Zmarł na miejscu zdarzenia.

Policja pod nadzorem prokuratora prowadzi dochodzenie w celu wyjaśnienia przyczyn i okoliczności wypadku. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do sekcji zwłok.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas prac remontowych maszyn rolniczych oraz innych prac w gospodarstwie. Rutyna i pośpiech mogą prowadzić do tragicznych wypadków. Należy pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i zachowaniu szczególnej uwagi podczas obsługi urządzeń mechanicznych.

Policja przypomina również o konieczności zwracania uwagi na dzieci przebywające w pobliżu maszyn rolniczych.Zawsze należy mieć je w zasięgu wzroku, aby zapobiec nieszczęśliwym wypadkom.