Dwóch mieszkańców Warszawy zostało tymczasowo aresztowanych pod zarzutem oszustwa na 88-letniej mieszkance Puław.
Mężczyźni podając się za członków rodziny seniorki, wyłudzili od niej pieniądze twierdząc, że jej wnuk miał wypadek i potrzebuje pomocy.
Oszustwo na wnuczka
W poniedziałek, 18 marca do dyżurnego puławskiej policji zaczęły wpływać zgłoszenia o oszustach, którzy dzwonią do mieszkańców powiatu i podając się za członków rodziny, którzy spowodowali wypadek, proszą o pieniądze na „kaucję”. Mieszkańcy Puław, ostrzegani o tego typu działaniach oszustów, zaczęli zgłaszać te próby oszustwa na numer 112.
Niestety, jedna osoba dała się oszukać. 88-letnia mieszkanka Puław uwierzyła oszustom i przekazała im pieniądze.
Pościg i zatrzymanie
Po otrzymaniu informacji o oszustwie, policja natychmiast rozpoczęła działania mające na celu zatrzymanie sprawców. Na drodze S17 w kierunku Warszawy policjanci z komisariatu w Kurowie zauważyli podejrzany pojazd, którym podróżowali dwaj mężczyźni z Warszawy. Kierowca, widząc policjantów, zaczął uciekać. Po pościgu, mężczyźni zostali zatrzymani na węźle Skrudki.
Areszt tymczasowy
Przy 29- i 23-latku policjanci znaleźli gotówkę w kwocie odpowiadającej kwocie, którą 88-latka przekazała oszustom, a także skradzione tablice rejestracyjne. Mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące.
Apel policji
Policja apeluje o ostrożność i rozwagę w kontaktach z telefonicznymi „wnukami” i „adwokatami”. Należy zawsze sprawdzić prawdziwość informacji, zanim przekaże się komukolwiek pieniądze.