Niebezpieczny wypadek w Grabowie Szlacheckim. Kierująca Fordem nie ustąpiła pierwszeństwa

Wczoraj po godzinie 16:00 na skrzyżowaniu dróg w Grabowie Szlacheckim (gmina Nowodwór) doszło do groźnego wypadku drogowego. 58-letnia kierująca Fordem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 40-letniemu kierowcy Toyoty, co doprowadziło do zderzenia obu pojazdów. W wyniku zdarzenia 40-latek doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala.

Przebieg zdarzenia

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu dróg w Grabowie Szlacheckim. Jak ustalili policjanci, 58-letnia mieszkanka powiatu ryckiego, kierująca Fordem, nie zastosowała się do przepisów ruchu drogowego i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 40-letniemu mieszkańcowi powiatu łukowskiego, który poruszał się Toyotą. W wyniku zderzenia oba pojazdy zostały poważnie uszkodzone, a 40-letni kierowca Toyoty doznał obrażeń ciała i wymagał pomocy medycznej.

Na miejsce zdarzenia natychmiast przybyli policjanci oraz służby ratownicze. Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Na szczęście oboje kierujący byli trzeźwi i posiadali ważne uprawnienia do kierowania pojazdami.

Zabezpieczenie miejsca i utrudnienia w ruchu

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku, a droga została zablokowana w celu przeprowadzenia niezbędnych czynności. W związku z tym wyznaczono objazdy drogami lokalnymi, co mogło powodować utrudnienia w ruchu. Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do oznaczeń oraz poleceń służb.

Apel o rozwagę

To zdarzenie przypomina, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza na skrzyżowaniach, gdzie często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków, które mogą mieć poważne konsekwencje.

Policja prowadzi dalsze czynności wyjaśniające, mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności wypadku. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę, koncentrację i stosowanie się do zasad ruchu drogowego. Bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas!

Foto:Policja