Pożar samochodu osobowego na S12/S17 w Panieńszczyźnie – szybka reakcja służb

W poniedziałek, 7 kwietnia 2025 roku, o godzinie 10:59 służby ratunkowe zostały zaalarmowane o pożarze samochodu osobowego na trasie ekspresowej S12/S17 w miejscowości Panieńszczyzna, nieopodal Lublina.

Na miejsce natychmiast skierowano siły i środki ratownicze:

  • 🚒 Ochotniczą Straż Pożarną Moszenki

  • 🚒 Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 1 z Lublina

  • 🚑 Zespół Ratownictwa Medycznego

  • 🚓 Funkcjonariuszy Policji

Płonący pojazd znajdował się na pasie awaryjnym jednej z głównych tras wylotowych z Lublina. Strażacy po przybyciu na miejsce przystąpili do gaszenia ognia przy użyciu piany gaśniczej. Akcja została przeprowadzona sprawnie i skutecznie, dzięki czemu udało się szybko opanować pożar i zapobiec jego rozprzestrzenieniu się na pobliskie pojazdy oraz przydrożną zieleń.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Kierowca opuścił pojazd przed przybyciem służb ratunkowych i został przebadany przez zespół pogotowia – nie wymagał hospitalizacji.

Policja zabezpieczyła miejsce zdarzenia i prowadzi czynności mające na celu ustalenie przyczyn pożaru. Wstępne ustalenia wskazują na awarię instalacji elektrycznej, choć dokładne okoliczności zostaną wyjaśnione po zakończeniu oględzin technicznych.

Zdarzenie spowodowało chwilowe utrudnienia w ruchu na trasie S12/S17 w kierunku Lublina. Jeden pas został czasowo zablokowany, co doprowadziło do spowolnienia w ruchu, jednak po około godzinie sytuacja została całkowicie opanowana.

Strażacy apelują o regularne kontrole stanu technicznego pojazdów, szczególnie w okresie wiosennym, kiedy wzrasta liczba podróży, a tym samym ryzyko zdarzeń drogowych.