Tragiczny wypadek podczas prac mechanicznych

Tragiczny wypadek podczas prac mechanicznych

W gminie Urszulin doszło do tragicznego w skutkach wypadku. 31-letni mężczyzna, który samodzielnie naprawiał samochód marki BMW, został przygnieciony przez pojazd. Mimo podjętej reanimacji, mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Niebezpieczna praca pod samochodem

Wczoraj około godziny 13:00 na terenie prywatnej posesji w gminie Urszulin 31-latek postanowił samodzielnie naprawić swój samochód. W tym celu wjechał pojazdem na podjazd i położył się pod nim, aby wykonać niezbędne prace. Niestety, podczas naprawy samochód zaczął się niekontrolowanie przesuwać, przygniatając mężczyznę.

Szybka reakcja służb ratunkowych

Na miejsce zdarzenia przybyli strażacy, którzy wydobyli poszkodowanego spod samochodu. Z uwagi na ciężki stan mężczyzny, rozpoczęto reanimację. Po jej przeprowadzeniu 31-latek został przewieziony do szpitala.

Apel o ostrożność

Policjanci prowadzą śledztwo w tej sprawie, ustalając dokładne okoliczności wypadku. Zdarzenie to powinno być przestrogą dla wszystkich, którzy samodzielnie naprawiają swoje pojazdy. Eksperci przypominają, że prace mechaniczne wymagają zachowania szczególnych środków ostrożności. Przed przystąpieniem do naprawy należy odpowiednio zabezpieczyć pojazd, korzystając np. z podnośników hydraulicznych lub klocków hamulcowych. Dodatkowo zaleca się, aby podczas prac pod samochodem zawsze była obecna druga osoba, która w razie potrzeby będzie mogła udzielić pomocy.

Podsumowanie

Tragiczny wypadek w gminie Urszulin jest przestrogą przed lekkomyślnością podczas wykonywania prac mechanicznych. Aby uniknąć podobnych sytuacji, należy zawsze pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.