W dniu wczorajszym odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Górze Puławskiej, podczas którego podsumowano działalność jednostki za rok 2025 oraz wybrano nowe władze OSP na kolejną, pięcioletnią kadencję.

W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście oraz członkowie jednostki, w tym:

🔹 Kamil Lewandowski – Wójt Gminy Puławy

🔹 Emilia Góral

🔹 kpt. Łukasz Czępiński – przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP w Puławach

🔹 zaproszeni goście

🔹 druhny i druhowie OSP Góra Puławska

Podczas zebrania przedstawiono szczegółowe sprawozdanie z działalności operacyjnej, szkoleniowej oraz społecznej jednostki za rok 2025. Była to również okazja do podziękowania osobom oraz instytucjom wspierającym rozwój i funkcjonowanie jednostki.

Podziękowania za wsparcie i pomoc otrzymali:

🔸 Wójt Gminy Puławy – Kamil Lewandowski

🔸 Emilia Góral

🔸 Sołtys Sołectwa Góra Puławska

🔸 Sołtys Sołectwa Góra Puławska Osiedle

🔸 Wioleta Nowak

🔸 Elżbieta Seredyn

🔸 Jarosław Burdon

🔸 dr Mirosław Stańczyk

🔸 Creo Home – Robert Zak

🔸 Creo Doors – Adrian Gawidziel

🔸 Koło Gospodyń Wiejskich „Zawiślanki”

Podziękowania skierowano również do strażaków szczególnie zaangażowanych w działalność operacyjną jednostki. Wyróżnienia za największą liczbę wyjazdów do zdarzeń w 2025 roku otrzymali:

👨‍🚒 Tomasz Woszczyk

👨‍🚒 Roman Kosmala

👨‍🚒 Grzegorz Szymanek

👨‍🚒 Mateusz Kobiałka

👨‍🚒 Maciej Nowak

Nowy Zarząd OSP Góra Puławska na lata 2026–2031:

🟢 Prezes – Grzegorz Buzała

🟢 Wiceprezes ds. Młodzieży – Mateusz Kobiałka

🟢 Naczelnik / Wiceprezes – Grzegorz Sijka

🟢 Sekretarz – Grzegorz Szymanek

🟢 Skarbnik – Artur Warchał

🟢 Gospodarz – Tomasz Woszczyk

🟢 Członek Zarządu – Wojciech Dziosa

Nowo wybranemu Zarządowi złożono gratulacje oraz życzenia owocnej pracy, licznych sukcesów oraz satysfakcji ze służby na rzecz jednostki oraz lokalnej społeczności.

Szczególnie poruszającym momentem zebrania były podziękowania złożone przez rodzinę z Góry Puławskiej, której dom ucierpiał w styczniowym pożarze. Wyrazy wdzięczności skierowane do strażaków były niezwykle miłym i budującym gestem, podkreślającym znaczenie służby oraz gotowości do niesienia pomocy mieszkańcom.

Foto:OSP Góra Puławska