Kolejny tajemniczy obiekt nad Polską. Ogłoszono poszukiwania.

Na lotnisku w Białej Podlaskiej doszło do wypadku wojskowego śmigłowca MI-24 – donosi portal remiza.pl. W wyniku zdarzenia ucierpiała przynajmniej jedna osoba.

„Biała Podlaska, na lotnisku doszło do katastrofy wojskowego śmigłowca MI-24. Jedna osoba została poszkodowana, na miejscu działają 4 zastępy” – podaje na Twitterze portal remiza.pl. 

Portal remiza.pl podaje, że na pokładzie wojskowego śmigłowca znajdowały się trzy osoby, a jedna z nich została przewieziona do szpitala. Maszyna nie uległa pożarowi, ale na miejsce wezwano cztery zastępy straży.

Dowództwo Generalne również potwierdziło wypadek, informując na Twitterze, że 6 marca 2023 roku, w okolicach Białej Podlaskiej, w trakcie próby przedlotowej doszło do zdarzenia lotniczego. Uszkodzeniu uległo podwozie i prawe skrzydło śmigłowca Mi-24, ale nikomu nie stało się nic poważnego.

„Zgodnie z obowiązującymi w takich przypadkach procedurami okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśni Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego” – dodano w kolejnym wpisie.

Młodszy kapitan Tomasz Stachyra, rzecznik prasowy lubelskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, powiedział w rozmowie z polstaanews.pl, że na miejsce zdarzenia zostało wysłanych kilka zastępów straży pożarnej. Jednocześnie zaznaczył, że ze względu na to, że wypadek miał miejsce na terenie wojskowym, nie może udzielić więcej informacji.