Policjanci podsumowali długi weekend.

Podczas minionego długiego weekendu na terenie woj. lubelskiego doszło do 11 wypadków drogowych w których 2 osoby zginęły, zaś 21 zostało rannych. Ujawniliśmy 96 nietrzeźwych kierujących.

Podczas minionego długiego weekendu koncentrowaliśmy swoje działania na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w miejscach wypoczynku. Sprawdzaliśmy, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowaliśmy trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci.

W tym czasie na drogach naszego regionu doszło łącznie do 11 wypadków drogowych w których 2 osoby zginęły, zaś 21 zostało rannych. Wyeliminowaliśmy z ruchu 96 nietrzeźwych kierujących. Odnotowaliśmy 244 kolizji drogowych

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek w powiecie puławskim. W  tył naczepy ciężarowej Scanii podczas manewru skrętu, uderzyło dwoje motocyklistów. W wyniku poniesionych obrażeń 34 latka kierująca motocyklem marki Honda zginęła na miejscu. Nie udało się również uratować życia 43 latka kierującego Yamahą.

Do poważnego wypadku doszło również w niedzielę w powiecie łukowskim.  Kierujący Audi 19-latek znajdując się w stanie nietrzeźwości ( ponad promil alkoholu) zjechał z drogi uderzając w ogrodzenie posesji ,a później w słup trakcji elektrycznej. Zarówno kierujący, jak i 6 jego pasażerów trafiło do szpitala.

Z kolei w minionym 2022 roku podczas długiego weekendu doszło do 12 wypadków drogowych w których 2 osoby zginęły a 11 zostało rannych. Ujawniliśmy 91 nietrzeźwych kierujących. Doszło również do 3 przypadków utonięć