Świdnik-Areszt dla mężczyzny znęcającego się nad żoną.

Świdnik-Na trzy miesiące do aresztu trafił 37-latek, który psychicznie znęcał się nad swoją żoną. O takim środku zapobiegawczym postanowił Sąd wczoraj po rozpatrzeniu materiałów w sprawie.

Od początku roku w powiecie świdnickim wobec sprawców przemocy domowej zastosowano już dwanaście tymczasowych aresztowań.

Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Apelujemy, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji. Istnieją prawne rozwiązania pomagające na natychmiastowe przerwanie takiego procederu. W naszej komendzie zawsze czekają policjanci gotowi nieść pomoc ofiarom przemocy domowej.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Znęcanie się nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast gdy sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem może w areszcie spędzić nawet do 10 lat.

Nie czekaj, przerwij przemoc!

Apelujemy, aby osoby pokrzywdzone przerywały łańcuch przemocy. W tym celu należy złożyć zawiadomienie. Pomocą osobom pokrzywdzonym przemocą służy wiele instytucji między innymi powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki pomocy społecznej czy ośrodki interwencji kryzysowej. Na naszej stronie internetowej funkcjonuje zakładka„Przemoc w rodzinie”, gdzie znajdziemy aktualny wykaz miejsc świadczenia pomocy.

Swój apel kierujemy również do osób, które są świadkami przemocy. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy w rodzinie, swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym. 

Wczoraj Sąd w Świdniku zastosował wobec 37-letniego mężczyzny znęcającego się psychicznie nad swoją żoną tymczasowe aresztowanie. Dodatkowo podczas awantur niszczył meble i sprzęty domowe. Mężczyzna w przeszłości dopuszczał się przemocy domowej i przebywał w areszcie. Od początku roku w Świdniku takich postanowień o umieszczeniu sprawców przemocy domowej w areszcie wydano już dwanaście.