Chciała sprzedać buty a z konta straciła pieniądze.

31-latka na „Vinted” wystawiła na sprzedaż buty. Niestety padła ofiarą oszustów i straciła z konta ponad tysiąc złotych.

Kobieta po kliknięciu w otrzymaną wiadomość zalogowała się na stronie swojego banku i podała kod BLIK rozmówcy. W ten sposób oszuści dokonali kradzieży zgromadzonych środków na jej koncie.

Wczoraj do włodawskich funkcjonariuszy zgłosiła się 31-letnia mieszkanka gminy Włodawa. Z przekazanych przez nią informacji wynikało, że padła ofiarą oszustwa. Jak się okazało kobieta na serwisie ogłoszeniowym „Vinted” wystawiła na sprzedaż obuwie.

Na maila otrzymała wiadomość dotyczącą potwierdzenia płatności za wystawioną rzecz. Po kliknięciu w otrzymaną wiadomość do 31-latki zadzwoniła “kupująca”. Poprosiła mieszkankę gminy Włodawa o zalogowanie się do swojego banku w celu sfinalizowania transakcji.

Po wygenerowaniu i przekazaniu kodu BLIK połączenie zostało zakończone. Po chwili 31-latka otrzymała wiadomość na telefon, że z jej rachunku zostały wypłacone pieniądze w kwocie ponad 1000 złotych. Wtedy zorientowała się, że zostala oszukana. Wypłaty doknano w jednym z bankomatów we Wrocławiu.

Apelujemy o ostrożność podczas sprzedaży czy zakupów za pośrednictwem Internetu. Nigdy nie klikajmy w załączone linki i nie wpisujmy tam swoich danych, loginów i haseł do kont bankowych. Pamiętajmy tylko zdrowy rozsądek może uchronić nas przed utratą oszczędności.