Groźna kolizja drogowa na ulicy Piaseckiej w Świdniku.

Wczoraj na ulicy Piaseckiej w Świdniku doszło do poważnej kolizji drogowej, w której brały udział trzy samochody osobowe.

Przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez jednego z kierowców. Na szczęście żadna z osób uczestniczących w kolizji nie odniosła poważnych obrażeń.

Do incydentu doszło około godziny 14:20, kiedy 54-letnia kierująca pojazdem marki Volkswagen, poruszając się od strony Piask, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu 24-letniemu kierowcy pojazdu marki Seat, którym podróżowało więcej osób. W wyniku zderzenia, samochód marki Seat dachował i uszkodził kolejny pojazd, Peugeota, którego kierowcą był 40-letni mężczyzna.

Po zdarzeniu, kierowca pojazdu marki Seat został przewieziony do szpitala, gdzie po przeprowadzeniu badań stwierdzono jedynie ogólne potłuczenia ciała. Warto zaznaczyć, że wszyscy kierujący byli trzeźwi podczas kolizji. Policjanci podczas czynności ustalili również, że kierowca pojazdu marki Peugeot nie posiadał ważnej polisy OC.

54-latka, odpowiedzialna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz otrzymała 10 punktów karnych. Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, aby zapewnić bezpieczeństwo na drodze dla siebie i innych uczestników ruchu.

Incydent ten przypomina nam, jak ważne jest dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz wzajemne szanowanie pierwszeństwa przejazdu. Bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich, dlatego apelujemy o odpowiedzialne i świadome zachowanie za kierownicą.