Potrącenie 17-latka na przejściu dla pieszych w Jabłoniu: Nagranie jako przestrogę

Wczoraj rano, w miejscowości Jabłoń, miało miejsce groźne zdarzenie drogowe, w którym 17-letni pieszy został potrącony na przejściu dla pieszych przez kierującego Volkswagenem Passatem.

Na szczęście chłopak nie odniósł poważnych obrażeń, jednak zdarzenie to przypomina nam o ważności przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drodze.

Zgłoszenie o potrąceniu pieszego na ul. T. Kościuszki w Jabłoniu wpłynęło do parczewskiej komendy po godzinie 7:00 rano. Policjanci skierowani na miejsce natychmiast rozpoczęli działania wyjaśniające. Z ustaleń wynika, że 17-letni chłopak przekraczał jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych, a tam został potrącony przez Volkswagena Passata, który poruszał się w kierunku ul. Zamoyskiego. Na szczęście, chłopak nie odniósł poważnych obrażeń.

Nagranie z zarejestrowanej kamery w samochodzie kierującego Volkswagenem uchwyciło chwile przed i po zdarzeniu. Wyraźnie widać, że 17-latek znajdował się na przejściu dla pieszych, a mimo to doszło do potrącenia. Pieszy, wychodząc zza autobusu, który zaparkował bezpośrednio za przejściem, nie rozejrzał się wystarczająco i wszedł na jezdnię. Nagranie to stanowi przestrogę i przypomina nam o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na drodze, zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych.

Warto pamiętać, że zgodnie z przepisami, kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych zawsze powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. To podstawowa zasada bezpieczeństwa na drodze, która ma na celu ochronę pieszych. Przypominamy także, że kierujący pojazdem, skręcając na skrzyżowanie, zawsze ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu przez drogę, na którą wjeżdża.