76-latek nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i spowodował wypadek.

Do wypadku z udziałem dwóch pojazdów doszło wczoraj w miejscowości Malewszczyzna. 76-letni kierowca Fiata, wjeżdżając na drogę wojewódzką, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu Scanii.

W wyniku tego zderzenia 76-latek wraz z podróżującą z nim pasażerką zostali ranni i trafili do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godziny 14:00. 76-letni mieszkaniec gminy Krasnobród podróżował Fiatem wraz z żoną od strony miejscowości Stara Huta w kierunku Krasnobrodu. Na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nie zachował ostrożności i wykonując manewr skrętu w lewo nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącej Scanii.

Za kierownicą ciągnika siodłowego siedział 28-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego, który pomimo hamowania uderzył w bok Fiata. Osobówka bezpośrednio po zderzeniu przemieściła się jeszcze około 300 metrów, a następnie zatrzymała się na prawym poboczu drogi.

Zarówno podróżujący Fiatem mężczyzna, jak i jego 72-letnia pasażerka nie byli w stanie samodzielnie opuścić pojazdu. Pomocy udzielali im obecne na miejscu służby. Oboje z obrażeniami trafili do szpitala. Kierującemu Scanią nic się nie stało. Był trzeźwy.

Na czas wykonywania czynności przez funkcjonariuszy ruch w rejonie miejsca zdarzenia odbywał się wahadłowo. W sprawie wczorajszego wypadku postępowanie prowadzą policjanci z Krasnobrodu, którzy ustalają dokładne okoliczności i jego przebieg.