Policjanci z Lublina i Holandii zatrzymali 4 członków zorganizowanej grupy przestępczej

 

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP Lublin w ramach współpracy z policją holenderską doprowadzili do zatrzymania 4 mieszkańców Lublina.

Mężczyźni brali udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która dokonywała włamań do hurtowni, sklepów, firm budowlanych i innych wielkogabarytowych obiektów handlowych. Łączna wartość skradzionego mienia wyniosła około 3 mln zł.

Foto:Policja

Zatrzymani to mieszkańcy Lublina w wieku 42-50 lat, którzy wspólnie dokonali prawie 40 włamań na terenie kraju w latach 2008-2013. Łupem padały niemal wyłącznie pieniądze ukryte w sejfach czy metalowych kasetach.

Foto:Policja

Po zatrzymaniu w 2013 roku przez policjantów z Lublina i tymczasowym aresztowaniu w 2019 roku, mężczyźni wyszli na wolność i uciekli z kraju. W tym czasie sąd w Polsce skazał ich za popełnione przestępstwa i zasądził wyroki od 8 do 11 lat więzienia.

Foto:Policja

Policjanci z Lublina ustalili, że wszyscy podejrzani przebywają na terenie Holandii. Nawiązali współpracę z policją holenderską i doprowadzili do ich zatrzymania.

Poszukiwani zostali przekazani polskiej Policji i doprowadzeni do Aresztu Śledczego w Warszawie.