Mefedron-Policja zatrzymała 42 latka za posiadanie zakazanych substancji.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz z łęczyńskiej komendy dokonali zatrzymania 42-latka, który jest podejrzany o posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci natknęli się na ponad 360 gramów mefedronu. Teraz mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni podejrzewali, że 42-letni mieszkaniec Łęcznej może mieć nielegalne narkotyki. Postanowili zweryfikować tę informację i wspólnie z łęczyńskimi funkcjonariuszami udali się do jego miejsca zamieszkania. Podczas przeszukania natrafili na różne podejrzane przedmioty, w tym zawiniątka ukryte w dwóch słoikach, worek foliowy z krystalicznym preparatem oraz wagę elektroniczną, na której znajdował się biały proszek.

Wszystkie te przedmioty zostały zabezpieczone i poddane szczegółowym badaniom. Po analizie okazało się, że zabezpieczona substancja to mefedron, który ważył łącznie 360 gramów.

Mężczyzna, właściciel nielegalnej substancji, został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Postawiono mu zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanego 42-latka. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.