Trudne warunki na drogach w naszym województwie: Ponad 140 kolizji w jedną dobę.

W ostatnich godzinach na terenie naszego województwa odnotowano ponad 140 kolizji drogowych, z czego najwięcej przypadków miało miejsce w Lublinie oraz podlubelskich miejscowościach.

Trudne warunki drogowe spowodowane oblodzeniami były główną przyczyną tych zdarzeń. Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie techniki jazdy do panujących warunków drogowych.

Wczoraj, od godzin popołudniowych, nasze drogi stały się miejscem wyjątkowo niebezpiecznym z powodu oblodzenia. Najwięcej zdarzeń odnotowano w Lublinie oraz w okolicznych miejscowościach podlubelskich. Szereg kolizji i utrudnień w ruchu drogowym sprawiły, że wielu kierowców, zwłaszcza ciężarowych i kierujących autobusami, napotykało trudności podczas pokonywania wzniesień. W niektórych miejscach pojazdy nawet blokowały drogi.

Jednym z najpoważniejszych incydentów, który miał miejsce wczoraj około godziny 17.30 na Alei Generała Sikorskiego w Lublinie, było zderzenie kilku pojazdów osobowych z autobusem miejskiej komunikacji. Sprawcą tego zdarzenia okazał się być nietrzeźwy kierowca samochodu VW Touran. 36-latek został zatrzymany przez przypadkowo przebywającego na miejscu wolnego policjanta z 3. komisariatu w Lublinie, który przekazał go policjantom drogówki. Badanie stanu trzeźwości wykazało aż 3 promile alkoholu we krwi sprawcy.

Nieodpowiedzialny kierowca przewoził w pojeździe żonę i dziecko, jednak na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. To jedno z wielu zdarzeń, gdzie uczestnicy kolizji na szczęście odnieśli jedynie lekkie obrażenia lub uniknęli ich całkowicie.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność na drodze. Trudne warunki wymagają szczególnej uwagi i przewidywania zachowań innych uczestników ruchu. Zachowujmy bezpieczne odstępy, stosujmy zasadę ograniczonego zaufania, a przede wszystkim pamiętajmy, że wolniej znaczy bezpieczniej. Dostosujmy naszą jazdę do aktualnych warunków drogowych, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji i zapewnić sobie i innym bezpieczną podróż.