27-latka zatrzymana za serię kradzieży sklepowych - Tymczasowy areszt na 3 miesiące

W wyniku skutecznej akcji policji w Chełmie zatrzymana została 27-letnia obywatelka Ukrainy, podejrzewana o serię kradzieży sklepowych.

Kobieta została aresztowana na okres trzech miesięcy, po tym jak policjanci ustalili, że jej działania przyniosły straty na kwotę blisko 16 000 złotych.

Zgłoszenie o kradzieży sklepowej w jednym z supermarketów w Chełmie spowodowało natychmiastową reakcję policji. Funkcjonariusze zareagowali szybko i skutecznie, udaremniając próbę opuszczenia sklepu bez zapłaty przez podejrzaną klientkę. Po zatrzymaniu okazało się, że to 27-letnia kobieta pochodzenia ukraińskiego.

Jednak to nie była jedyna kradzież, którą popełniła. Śledczy ustalili, że w minionym roku dokonała kilku innych podobnych przestępstw, również na terenie supermarketów w Chełmie. Najczęściej kobieta zabierała duże ilości artykułów spożywczych, co spowodowało znaczne straty dla sklepów. Łączna wartość utraconego mienia oszacowana została na blisko 16 tysięcy złotych.

27-latka usłyszała już zarzuty kradzieży, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.