Wzmożone Kontrole Policji w Centrum Lublina: Ponad 30 Wykroczeń Wykrytych w Jednym Wieczorze

Wieczorne działania policji w centrum Lublina przyniosły efekty w postaci ujawnienia ponad 30 wykroczeń oraz zatrzymania kolejnych dowodów rejestracyjnych pojazdów.

Policjanci ruchu drogowego skupili się na kontroli stanu technicznego pojazdów oraz eliminowaniu niebezpiecznych zachowań na drodze.

Te wzmożone kontrole są odpowiedzią na zgłaszane przez mieszkańców incydenty związane z hałasem i agresywną jazdą. W okresie letnim, w każdy piątek i sobotę, patrole będą regularnie pojawiać się w centrum Lublina, koncentrując się na zwalczaniu agresji na drodze.

Ostatni weekend nie był wyjątkiem, gdyż policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie skoncentrowali swoje działania na osobach rażąco naruszających przepisy bezpieczeństwa drogowego. Kontrolowano prędkość, sprawdzano trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz głośność wydechów.

W trakcie patroli skontrolowano łącznie 56 uczestników ruchu, przy czym ujawniono ponad 30 wykroczeń. Niestety, większość naruszeń dotyczyła nadmiernej prędkości oraz nielegalnych modyfikacji układu wydechowego pojazdów. Policja zatrzymała 6 dowodów rejestracyjnych z powodu stwierdzonych nieprawidłowości.

Jeden z przypadków rażącego naruszenia przepisów miał miejsce, gdy 45-letni kierowca hondy został zatrzymany. Mężczyzna prowadził pojazd pomimo trzech zakazów prowadzenia pojazdów. Dodatkowo auto nie posiadało wymaganego przeglądu oraz ubezpieczenia OC, a jego układ wydechowy okazał się być niesprawny. Pojazd został odholowany na policyjny parking, a kierowca będzie musiał stawić się przed sądem.

Wzmożone kontrole policji w centrum Lublina są częścią ciągłych działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach miasta.

Foto:Policja