Kongres Świadków Jehowy

Kongres.Od wielu lat w okresie letnim byliśmy przyzwyczajeni do zgromadzeń Świadków Jehowy na stadionie w Lublinie,oraz w innych miastach Polski i na świecie. Tego roczny kongres jak w roku ubiegłym będzie dostępny drogą elektroniczną on-line.

Świadkowie Jehowy po raz kolejny pokazują,że nie możliwe staje się możliwe. 

Wiara jednoczy ludzi na całym świecie!

Świadkowie Jehowy organizują wirtualne wydarzenie w skali globalnej — w 240 krajach i ponad 500 językach.

Organizacja urządzająca najwięcej kongresów na świecie odchodzi po raz drugi od swojej stuletniej tradycji. Ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo anuluje niemal 6000 kongresów w 240 krajach i zamiast spotkań na żywo urządza globalne wydarzenie wirtualne.

Od 35 lat w każdym sezonie letnim w Lublinie pojawiały się tłumy Świadków Jehowy, którzy napełniali hotele i restauracje, i korzystali ze swojego zgromadzenia w Centrum Kongresowym.

W roku 2020 pandemia nieoczekiwanie uniemożliwiła kontynuowanie tej tradycji, skłaniając międzynarodową organizację religijną do odwołania na całym świecie kongresów na żywo i zainicjowania globalnego wydarzenia wirtualnego.

Była to zupełna nowość dla Świadków Jehowy, ponieważ od roku 1897 ich otwarte dla publiczności kongresy wszędzie na świecie odbywały się na stadionach, w halach, centrach kongresowych i teatrach.

„Silni dzięki wierze!” — to hasło tegorocznego globalnego kongresu, który zjednoczy 15-20 milionów ludzi w ich domach w 240 krajach.

Program będzie udostępniany przez sześć weekendów lipca i sierpnia w przeszło 500 językach. Sześć publikowanych części będzie odpowiadać porannym i popołudniowym sesjom kongresu, które w normalnych okolicznościach odbywają się od piątku do niedzieli. „Piątkowa” poranna sesja będzie dostępna do pobrania lub streamowania od 28 czerwca 2021 roku.

„Dzięki uprzejmości Świadków Jehowy”.

Co mówią uczestnicy ubiegłorocznego kongresu pod hasłem: „Zawsze się radujcie!”?

Kongres był dla nas wielkim wydarzeniem – mówi mieszkaniec podlubelskiej miejscowości. Byliśmy nim podekscytowani, gdyż formuła miała być zupełnie inna. Wpłynął na nas bardzo pozytywnie, bo od tamtego czasu robimy wszystko, żeby zachować radość, chociaż nasze życie przez pandemię bardzo się zmieniło. To było bardzo odżywcze i cenne. Inaczej spojrzeliśmy na sytuację w jakiej się znaleźliśmy

Na temat przygotowań do tegorocznego programu, mieszkańcy Lublina, rodzice dwójki dzieci powiedzieli:

Z dużym wyprzedzeniem bierzemy urlop na te dni, żeby móc skorzystać ze wszystkich części programu i nie planujemy na te dni innych zajęć. Ponieważ mamy małe dzieci, to staramy się żeby i one odniosły korzyść, szczególnie kilkuletnia córka.  Pomocą w tym dla nas są punkty w których są wyświetlane filmy. Dużo wcześniej mamy przygotowane notesy, żeby wychwycić i zanotować praktyczne myśli, przydatne dla naszej rodziny”.

Zebranie tysięcy ludzi w różnych miastach świata wciąż wiąże się z ryzykiem, dlatego Świadkowie Jehowy już drugi rok z rzędu zdecydowali się na wydarzenie wirtualne. Nie stłumiło to jednak entuzjazmu dla tej dorocznej uroczystości. Zbory na całym świecie zapraszają osoby postronne, by razem z nimi uczestniczyły w tym historycznym wydarzeniu.

„Dzięki uprzejmości Świadków Jehowy”.

„Dzięki wierze nasza ogólnoświatowa społeczność braterska rozkwita nawet w czasie pandemii” — powiedział Robert Warda Lokalny Rzecznik Świadków Jehowy. „Wiara będzie nas dalej jednoczyć w wielbieniu Boga — również wirtualnie — kiedy, razem z milionami innych, zbierzemy się w prywatnych domach na całym świecie, żeby rozkoszować się znakomitym, inspirującym programem duchowym”.

Wszyscy chętni mogą skorzystać z tego wydarzenia za pośrednictwem serwisu internetowego JW.ORG lub JW Broadcasting, w bezpłatnej aplikacji JW Library w systemach iOS lub Android oraz na platformach streamingowych takich jak ROKU TV, Apple TV i inne.

Program jest bezpłatny i dostępny dla każdego.

Poniżej podajemy terminy udostępniania programu do pobrania i streamingu.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z

Robert Warda Lokalny Rzecznik Prasowy

Email: rwarda@jw.org

Tel.793-958-414

Dzień Kongresowy w Programie Dostępny do STREAMOWANIA lub pobrania z  JW.ORG Daty wspólnego oglądania programu przez zbory na całym świecie.
Piątek przed południem 28 czerwca 3-4 lipca
Piątek po południu 5 lipca 10-11 lipca
Sobota przed południem 19 lipca 24-25 lipca
Sobota po południu 26 lipca 7-8 sierpnia
Niedziela przed południem 9 sierpnia 14-15 sierpnia
Niedziela po południu 16 sierpnia 21-22 sierpnia