Uwaga na fałszywe oferty Sylwestrowe.

Uwaga na fałszywe oferty Sylwestrowe. Co roku w okresie świąteczno-sylwestrowym odnotowujemy przypadki podszywania się pod właścicieli obiektów noclegowych. Na fałszywe ogłoszenie z ofertą wypoczynkową trafiła 24-latka z powiatu tomaszowskiego, która za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego chciała zarezerwować domek wczasowy w Zakopanem. W wyniku tego oszustwa kobieta straciła 3240 złotych. Apelujemy o ostrożność.

Wczoraj do tomaszowskiej komendy zgłosiła się 23-latka z gminy Tarnawatka. Młoda kobieta poinformowała, że została oszukana na kwotę 3240 złotych podczas rezerwacji domku na sylwestra.

Kobieta znalazła na popularnym portalu ogłoszeniowym atrakcyjną ofertę wynajęcia domku wczasowego w Zakopanem na okres sylwestrowy.

23-latka dokonała sprawdzenia autentyczności istnienia adresu poprzez wpisanie go w przeglądarkę internetową. Podany w ogłoszeniu adres faktycznie istniał. Pod tym adresem zarejestrowano działalność agroturystyczną. Te dane uspokoiły 23-latkę, która nawiązała kontakt telefoniczny z osobą z ogłoszenia. Po dogadaniu ceny 3-dniowego pobytu w domku, kobieta przelała 3420 złotych na wskazane konto. Jak się okazało ogłoszenie było fałszywe, chociaż łudząco przypominjące prawdziwą ofertę. Oszuści wykorzystali autentyczne zdjęcia obiektu, podszywając się pod jego właścicieli.

Po dokonanej wpłacie, kontakt z osobą z ogłoszenia został zerwany. Młoda kobieta zrozumiała, że padła ofiarą oszustwa i postanowiła zgłosić sprawę policjantom.

Decydując się na rezerwację obiektu pamiętajmy o sprawdzeniu czy dany obiekt noclegowy faktycznie istnieje. Najbezpieczniej skontaktować się telefonicznie z recepcją lub właścicielem obiektu do którego się wybieramy. Podczas rozmowy mamy szansę dowiedzieć się wszystkich szczegółów związanych z miejscem do którego się wybieramy. Pełną kwotę za pobyt wpłacajmy najlepiej na miejscu, w trakcie lub po zakwaterowaniu.