Okradł budynek

Za kradzież oraz groźby karalne odpowie 52-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież materiałów budowlanych oraz przywłaszczenie odkurzacza z wcześniej remontowanego budynku. 52-latek usłyszał już zarzuty. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przed świętami do bialskiej jednostki zgłosił się mieszkaniec miasta. Mężczyzna złożył zawiadomienie dotyczące kradzieży. Łupem sprawcy padły płytki znajdujące się na terenie remontowanej posesji. O dokonanie tego czynu podejrzewał jednego z pracowników, który wcześniej wykonywał tam prace remontowe. Dodatkowo  mężczyzna przywłaszczyć miał odkurzacz budowlany, którego nie oddał właścicielowi po wykonanej pracy. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę niemal 2 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty natomiast 52-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie dodatkowo, za kierowanie gróźb karalnych wobec zgłaszającego.

W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami 52-latek przyznał, że swoim zachowaniem chciał skłonić byłego pracodawcę do rzetelnego rozliczenia się z nim za wykonane usługi.

O dalszym losie „amatora cudzego mienia” zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.