Policjanci z Lublina ratują kobietę z bezdechu na ławce - Natychmiastowa reakcja mundurowych ratuje życie 39-latki

W niedawnej interwencji lubelskich policjantów z Oddziału Prewencji Policji doszło do wyjątkowej sytuacji, która mogła zakończyć się tragicznie, gdyby nie szybka reakcja funkcjonariuszy.

Podczas rutynowej służby radiowozem, policjanci zauważyli kobietę leżącą na ławce bez oznak życia w okolicach starego dworca PKS. Mimo obecności przechodniów, nikt nie podjął próby pomocy, więc to mundurowi zdecydowali się podjąć natychmiastowe działania ratunkowe.

Kiedy policjanci dotarli na miejsce, kobieta nie reagowała na próby kontaktu, a jej puls był niewyczuwalny. Zdecydowani na ratunek, funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dzięki determinacji i profesjonalizmowi policjantów, udało się przywrócić oddech 39-latce, która została następnie przewieziona do szpitala.

Policjanci z Lublina ratują kobietę z bezdechu na ławce - Natychmiastowa reakcja mundurowych ratuje życie 39-latki
Policjanci z Lublina ratują kobietę z bezdechu na ławce – Natychmiastowa reakcja mundurowych ratuje życie 39-latki

Reakcja policjantów była natychmiastowa i skoordynowana. Jeden z nich sprawdził puls kobiety, podczas gdy drugi rozpoczął reanimację krążeniowo-oddechową. Po wielu uciśnięciach serca, funkcjonariusze odnotowali powrót oddechu u pacjentki, co pozwoliło na ustabilizowanie jej stanu do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Dzięki szybkiej i profesjonalnej interwencji policjantów, życie 39-letniej kobiety zostało uratowane. Mundurowi, mimo braku wyraźnych oznak życia u pacjentki, nie wahali się podjąć ryzyka i przystąpić do reanimacji, co okazało się kluczowe dla jej przeżycia.

Przedstawiciele służb medycznych potwierdzili, że obecnie życiu i zdrowiu pacjentki nie zagraża już niebezpieczeństwo. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, kobieta została wypisana do domu, co stanowi wyjątkowy sukces dla wszystkich zaangażowanych w ratowanie jej życia.

Wydarzenie to jest doskonałym przykładem determinacji i zaangażowania polskich policjantów w ratowanie ludzkiego życia, nawet w sytuacjach najbardziej krytycznych i wymagających natychmiastowej interwencji.

Policjanci z Lublina ratują kobietę z bezdechu na ławce - Natychmiastowa reakcja mundurowych ratuje życie 39-latki
Foto:Policja