Granat z zapalnikiem

W sobotnie popołudnie dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie o granacie odnalezionym podczas prac budowlanych w Korczowie. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy zabezpieczyli teren. Niebezpieczna pamiątka z okresu wojny została zneutralizowana przez policjantów z Sekcji Minersko – Pirotechnicznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu podczas prac budowlanych w Korczowie otrzymali policjanci w sobotę.  Jak się okazało, podczas prac budowlanych z hałdy ziemi wypadł granat. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci. Mundurowi potwierdzili, że jest to granat ręczny typu WZ. 33 z zapalnikiem pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Natychmiast zabezpieczyli teren przed dostępem osób postronnych.

Z uwagi na to, że niewybuch znajdował się bardzo blisko budynków mieszkalnych i drogi,na czas czynności mieszkańcy opuścili swoje posesje. Niebezpieczny przedmiot został zabezpieczony i zneutralizowany przez funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji Sekcji Minersko – Pirotechnicznej KWP w Lublinie.

PAMIĘTAJMY! W przypadku znalezienia  niewybuchów/niewypałów nie wolno ich podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy!  Po znalezieniu niewybuchu, niewypału, bomby  w celu ochrony ludzi należy niezwłocznie powiadomić służby dzwoniąc na nr alarmowy 112