Emeryci zatrzymali pijanego kierowcę

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 39-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna został ujęty przez emerytów, jak próbował odjechać z parkingu. Badanie alkomatem wykazało 3 promile. 39-latek już stracił prawo jazdy. Dodatkowo grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj na parkingu przy ulicy Królewskiej w Lublinie. Para emerytów zauważyła mężczyznę, który próbował wsiąść za kierownicę i odjechać. Kierowca już na pierwszy rzut oka sprawiał wrażenie mocno pijanego. Dlatego seniorzy zagrodzili mu drogę i nie pozwolili ruszyć na ulicę. Jednocześnie powiadomili o sprawie policjantów. Jak się okazało, z Placu Katedralnego, w tym czasie akurat ruszała policyjna pielgrzymka. Sprawca w rozmowie twierdził, że w takim stanie przyjechał do lekarza.

Na miejscu interweniowali patrolowcy z 7 komisariatu. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 39-letniego mieszkańca Lublina. Podczas badania okazało się, że w organizmie ma 3 promile alkoholu.

Mężczyźnie od razu zatrzymano prawo jazdy. Teraz grozi mu zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.