Znęcał się nad matką

Sąd zastosował 3 miesięczny tymczasowy areszt wobec 25-latka z gminy Wilkołaz. Mężczyzna od dwóch lat znęcał się nad matką psychicznie i fizycznie. Kiedy zaczął grozić jej pozbawieniem życia, dusił i pchnął o ścianę powodując obrażenia, wtedy pokrzywdzona wezwała policję.

Uciekł przed przyjazdem funkcjonariuszy, ci wystosowali dla niego zakaz zbliżania się i nakaz opuszczenia mieszkania umieszczając informacje na drzwiach zgodnie z przepisami. Zlekceważył zakaz i został zatrzymany. Ponadto szarpał się z policjantami.

61-letnia mieszkanka gminy Wilkołaz zwróciła się do Policji o pomoc. Funkcjonariusze ustalili, że jej 25-letni syn od kilku lat znęcał się nad swoją matką. Awantury i wyzwiska przestały mu wystarczać, wtedy szarpał i popychał kobietę, groził jej pozbawieniem życia. W trakcie jednej z awantur pchnął 61-latkę na ścianę, tak że doznała obrażeń ciała. Kiedy usłyszał, że policjanci jadą na miejsce, uciekł z domu.

W związku z tym, mundurowi sporządzili nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do mieszkania i otoczenia wobec 25 latka. Umieścili na drzwiach według obowiązujących przepisów z informacją, jednak mężczyzna miał to za nic. Przyszedł ponownie wszczynając awanturę. Wtedy został zatrzymany przez mundurowych. Kiedy doprowadzali 25-latka do prokuratury, w budynku zaczął krzyczeć, szarpać się z policjantami i odgrażał się, że ucieknie.

Sąd w Kraśniku zadecydował, że mężczyzna trafi do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy, aby odizolować go od ofiar przemocy. Za znęcanie psychiczne i fizyczne grozi mu kara do 5 lat pozbawienia w