Zakończono Akcje Znicz w Lublinie i okolicach.

Działania Policji  dobiegły końca. Od 28 października do 2 listopada dbaliśmy o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. W ciągu sześciu dni trwania akcji na drogach Lubelszczyzny doszło do 11 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, a 13 zostało rannych. Wyeliminowaliśmy z ruchu 84 nietrzeźwych kierujących.

 

W tym roku działania ”Wszystkich Świętych” rozpoczęły się 28 października i trwały do 2 listopada. Na drogi dojazdowe do miast i w okolice cmentarzy została skierowana zwiększona liczba policyjnych patroli.

Czuwaliśmy nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, patrolowaliśmy okolice cmentarzy i parkingów dbając o bezpieczeństwo osób tam przebywających. W wielu miejscach zmieniona została organizacja ruchu, dlatego pomagaliśmy kierowcom poruszać się w rejonach nekropolii a w razie potrzeby kierowaliśmy ruchem. Kontrolowaliśmy stan trzeźwości kierujących, dokonywaliśmy pomiarów prędkości, sprawdzaliśmy sposób przewożenia pasażerów. Za pomocą drona sprawdzaliśmy również natężenie ruchu wokół cmentarzy oraz czy nie dochodzi do rażącego łamania przepisów drogowych.

W trakcie tego przedłużonego 6-dniowego weekendu, na drogach Lubelszczyzny doszło łącznie do 11 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, a 13 zostało rannych. Wyeliminowaliśmy z ruchu 84 nietrzeźwych kierujących. Odnotowaliśmy 286 kolizji drogowych.

W porównaniu do ubiegłego 2021 roku w ciągu pięciu dni trwania policyjnej akcji w województwie lubelskim doszło do 17 wypadków drogowych, w których 22 osoby odniosły obrażenia. W tych wypadkach nie było żadnych ofiar śmiertelnych. Odnotowaliśmy również 309 kolizji drogowych, zatrzymaliśmy 86 nietrzeźwych kierujących.

Foto:Policja