Zatrzymano podpalaczy budynków

Zatrzymaliśmy trzech młodych mężczyzn podejrzewanych o podpalenia kilku niezamieszkałych budynków, do których doszło ostatnio w powiecie chełmskim. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu w wieku od 17 do 21 lat. Wysokość poniesionych strat jest jeszcze szacowana.

Dzisiaj zatrzymani zostaną doprowadzenie do prokuratury, gdzie będą z ich udziałem wykonywane dalsze czynności procesowe.

Do trzech pożarów drewnianych niezamieszkałych budynków doszło w drugiej połowie października na terenie jednej z gmin w powiecie chełmskim. Ogień strawił dwa niezamieszkałe budynki oraz stodołę. Na miejscu prowadzone były działania gaśnicze przez straż pożarną. Jak się okazało,  w każdym z tych zdarzeń, ogień nie pojawił się przypadkowo. W ocenie specjalistów prawdopodobną przyczyną  było celowe zaprószenie ognia.

Sprawą ustalenia podpalaczy zajęli się chełmscy kryminalni. Policjanci typowali, że za podpaleniami mogą stać mieszkańcy powiatu chełmskiego.

Foto:Policja

Dzisiaj zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie będą z ich udziałem wykonywane dalsze czynności procesowe. Za spowodowanie zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach w postaci pożaru grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Foto:Policja
Foto:Policja