Kierowca miał cofnięte uprawnienia.Wpadł bo wjechał w radiowóz.

53 latek kierując Mercedesem nie zachował bezpiecznej odległości i wjechał w tył radiowozu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Okazało się, że mieszkaniec Świdnika posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania, a pojazd którym się poruszał nie miał polisy OC.

Wczoraj około godziny 9:30 na ulicy Niepodległości w Świdniku 53-letni mieszkaniec miasta jadąc pojazdem marki Mercedes w wyniku nie zachowania bezpiecznej odległości najechał na tył radiowozu  świdnickiej drogówki, który zatrzymał się przed przejściem w celu przepuszczenia pieszego.

Okazało się, że kierowca Mercedesa w ogóle nie powinien znajdować się „za kółkiem”, gdyż decyzją Starosty Świdnickiego miał cofnięte uprawnienia. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał nie posiadał aktualnej polisy ubezpieczeniowej. Pojazd sprawcy został odholowany. Wszyscy uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi.

Teraz mężczyzna odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także za jazdę pomimo cofniętych uprawnień oraz bez ważnej polisy OC.