Rozbój na bezdomnym-zatrzymano dwóch mężczyzn.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli na bezdomnego. Agresorzy w wieku 47 i 34 lat zażądali od mężczyzny alkoholu lub pieniędzy. Gdy odmówił, został zaatakowany i pobity.

Stracił torbę z podręcznymi przedmiotami. Napastnicy wczoraj usłyszeli zarzuty i decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w ostatni weekend w dzielnicy LSM. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, sprawcy postanowili zaczepić na przystanku autobusowym bezdomnego. Zażądali od niego pieniędzy lub alkoholu. Gdy ten odmówił, stali się agresywni. Najpierw mężczyźnie udało się uciec do pobliskiego sklepu. Jednak napastnicy nie dali za wygraną i poczekali na pokrzywdzonego. Mężczyzna został zaatakowany i pobity, gdy ponownie pojawił się na ulicy. Stracił torbę z kosmetykami i ubraniami.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci bez trudu zatrzymali napastników. Mężczyźni w wieku 34 i 47 lat trafili na 4. komisariat. Wczoraj obaj zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty rozboju. Na wniosek śledczych sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Foto:Policja