Trzech policjantów w tym były naczelnik z zarzutami udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Trzech policjantów, w tym były naczelnik wydziału ruchu drogowego z Tomaszowa Lubelskiego, zostało oskarżonych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Informację tę przekazała Prokuratura Regionalna w Lublinie, która również doniosła, że podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Andrzej Jeżyński, rzecznik prasowy lubelskiej prokuratury regionalnej, potwierdził, że podejrzani są funkcjonariuszami wydziału ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Policjantom przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków podczas podejmowania kontroli drogowych, w wyniku czego dochodziło do bezpodstawnego odstępowania od kontynuowania czynności służbowych, a także do niesłusznego odstępowania od ukarania sprawców poszczególnych wykroczeń drogowych” – przekazał.

Według informacji podanych przez prokuratora, wśród podejrzanych jest były naczelnik wydziału ruchu drogowego, który obecnie pełnił obowiązki służbowe w jednej z jednostek policji w Warszawie. Prokurator zastrzegł, że zarzuty dotyczą okresu przed przeniesieniem funkcjonariusza do stolicy w 2022 roku.

Wszyscy trzej podejrzani zostali tymczasowo aresztowani, a obecnie trwa opracowywanie materiału dowodowego, który został zgromadzony podczas zatrzymań i przeszukań.

„Postępowanie z uwagi na zakres podmiotowy ma status śledztwa własnego, czyli większość czynności procesowych jest wykonywanych osobiście przez prokuratora” – dodał.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi do 5 lat więzienia.