Dziecko potrącone przez samochód podczas jazdy na hulajnodze - Wstępne ustalenia wyjaśniają okoliczności wypadku

Dziecko potrącone przez samochód podczas jazdy na hulajnodze.Hordzieżka, 17 lipca 2023 – Wczoraj wieczorem doszło do niegroźnego potrącenia 10-letniego chłopca, który poruszał się na hulajnodze po jezdni.

Według wstępnych ustaleń, chłopiec skręcał w lewo do posesji, gdy został uderzony przez nadjeżdżający samochód osobowy. Chłopiec poprosił kierującą autem, by nie informować jego rodziców o wypadku i sam wrócił do domu. Aktualnie trwają szczegółowe śledztwa w celu ustalenia pełnych okoliczności tego zdarzenia.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj przed godziną 19:00 w Hordzieżce. Zgłoszenie wskazywało, że 10-letni chłopiec, jadący na hulajnodze, został potrącony przez samochód osobowy. Chłopiec z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala, jednak jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Na miejscu zdarzenia pracujący policjanci ustalili, że chłopiec został potrącony przez samochód marki Audi, którym kierowała 47-letnia kobieta z gminy Krzywda. Pierwsze ustalenia wskazują, że 10-latek, skręcając w lewo do posesji, został uderzony przez jadący z przeciwka pojazd. Kierująca pojazdem wspomniała, że chłopiec poprosił ją, aby nie informować jego rodziców o wypadku. Chłopiec zabrał swoją hulajnogę i samodzielnie powrócił do domu. Jednak poinformował o zdarzeniu swoją matkę, która natychmiast powiadomiła służby ratunkowe.

Aktualnie trwające dochodzenie ma na celu szczegółowe ustalenie okoliczności tego zdarzenia oraz przesłuchanie matki chłopca i świadków wypadku.

Przypominamy, że poruszanie się urządzeniami wspomagającymi ruch napędzanymi siłą mięśni, takimi jak hulajnogi, nie wymaga posiadania żadnych uprawnień i jest dozwolone bez ograniczeń wiekowych.

Niezbędne jest jednak przestrzeganie pewnych zasad, takich jak:

  • Użytkownicy urządzeń wspomagających ruch powinni korzystać z chodników, dróg dla pieszych lub dróg dla rowerów.
  • Na drogach dla rowerów obowiązuje ruch prawostronny, a na chodnikach i drogach dla pieszych należy poruszać się z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego.
  • Osoby korzystające z urządzeń wspomagających ruch powinny zachować szczególną ostrożność, ustępować pierwszeństwa pieszym oraz nie utrudniać ich ruchu.
  • Przy przechodzeniu przez jezdnię należy zachować szczególną ostrożność i korzystać z przejść dla pieszych lub przejazdów dla rowerzystów.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas korzystania z urządzeń wspomagających ruch, a przestrzeganie zasad może pomóc w uniknięciu niebezpiecznych sytuacji.