Policja nieustępliwa wobec wykroczeń podczas akcji "Stop-drift".

Ponad 100 mandatów karnych, 165 wykroczeń i 25 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych – tak wyglądają rezultaty ostatnich działań policyjnych pod nazwą “Stop-drift”.

Policjanci ruchu drogowego w ramach nocnych akcji skoncentrowali się na monitorowaniu stanu technicznego pojazdów oraz niebezpiecznych zachowaniach na drodze.

W okresie letnim tego typu kontrole są regularnie prowadzone.

Kontrole zostały wzmożone od początku lata. Patrole skierowane przeciwko amatorom nocnej i agresywnej jazdy pojawiają się na ulicach Lublina praktycznie codziennie. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie koncentrują swoje działania na osobach rażąco łamiących zasady bezpieczeństwa. Przeprowadzane są kontrole prędkości, sprawdzana jest trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz tradycyjnie głośność wydechów. Te działania są kontynuacją działań podjętych w ubiegłym roku pod nazwą “Stop-drift”.

Foto:Policja

W ciągu ostatnich dwóch weekendów policjanci ujawnili aż 165 wykroczeń. Duża część naruszeń dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości. Niestety, nadal na ulicach miasta pojawiają się kierowcy, którzy dokonują niedozwolonych przeróbek układu wydechowego pojazdów lub wprowadzają inne modyfikacje niezgodne z prawem. Policjanci wystawili 117 mandatów karnych. Ponadto, ze względu na stwierdzone nieprawidłowości, zatrzymano aż 25 dowodów rejestracyjnych. Niektóre samochody były w tak złym stanie, że nie nadawały się do kontynuowania jazdy i musiały zostać odholowane.

Foto:Policja

Akcje policyjne mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach i zwrócenie uwagi na rażące naruszenia przepisów. Policjanci apelują do kierowców, aby przestrzegali przepisów drogowych, dbali o stan techniczny swoich pojazdów oraz unikali nieodpowiedzialnych zachowań na drodze.