Wysoki mandat za brawurową jazdę na DK 17 - 33-latek kierujący BMW przekroczył prędkość o 83 km/h

Brawurowa jazda na drodze krajowej DK 17 w Potokach skończyła się dla 33-letniego kierowcy BMW wysokim mandatem karnym oraz punktami karnymi.

Mężczyzna, obywatel Turcji, został ukarany za niebezpieczne i nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą, które stanowiło zagrożenie dla innych użytkowników drogi.

Policjanci, zwracając szczególną uwagę na kierujących, którzy popełniają wykroczenia drogowe, zatrzymali do kontroli pojazd BMW, który jechał z ogromną prędkością poza obszarem zabudowanym. Na odcinku drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie do 90 km/h, 33-latek rozwijał zawrotną szybkość 173 km/h. Tak wysoka prędkość była nie tylko niezgodna z przepisami, ale także stanowiła poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Niebezpieczne manewry kierowcy BMW nie ograniczały się jedynie do przekroczenia prędkości. Mężczyzna wyprzedzał również pojazd ciężarowy w miejscu, gdzie było to niedozwolone, na “podwójnej ciągłej”. Tego typu lekkomyślność może prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

W wyniku wykroczeń popełnionych przez 33-latka, został on ukarany mandatem karnym w wysokości 2700 złotych oraz nałożono na niego aż 20 punktów karnych. Konsekwencje finansowe i utrata punktów wskazują na poważność popełnionych wykroczeń i mają na celu zwiększenie świadomości kierowców w zakresie przestrzegania ograniczeń prędkości oraz przepisów ruchu drogowego.

Policja przypomina wszystkim kierowcom, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną poważnych wypadków drogowych. Należy zawsze dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze, dbać o bezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu. Nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowania za kierownicą mogą mieć tragiczne konsekwencje, dlatego apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.